Elksniņš: bruņutransportieru lielgabalu munīcija neatbilst NATO standartiem

elks_rad

Elksniņš: bruņutransportieru lielgabalu munīcija neatbilst NATO standartiem (0)

13.09.2016

“Lai arī cik pozitīva izklausītos ziņa, ka Latvijā varētu ražot munīciju Lielbritānijā iepirkto bruņutransportieru lielgabaliem “Rarden”, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis noklusē, ka šī munīcija neatbilst NATO standartiem un Latvijas armijas mehanizētām vienībām būs liegta iespēja piedalīties starptautiskās operācijās NATO ietvaros”, norāda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš.

“Aizsardzības ministri “sakārtoja”  ne vien vecus bruņutransportierus, bet arī sapirka novecojušos “Rarden” lielgabalus, kuriem – 30x170mm munīcija nav plaši pieejama un neatbilst NATO 30x173mm standartam. Faktiski ir apdraudēta mehanizēto vienību kaujas spēja”, uzsver Elksniņš.

“Lielbritānijas valdība jau 2008.gadā atzina nepieciešamību nodrošināt pāreju uz 40mm lielgabaliem, tāpēc Latvijas uzņēmumu iesaiste šāda tipa munīcijas ražošanā ir nevis sasniegums, bet gan bezizeja”, uzskata deputāts.

“Atkārtoti aicinu aizsardzības ministru atzīt problēmas bruņutransportieru iepirkumā un nelietderīgu 250 miljonu EUR tērēšanu. Pašreizējais mehanizācijas projekts ir noziedzīgs risinājums valsts aizsardzības funkciju nodrošināšanai”, norāda Elksniņš.

Atpakaļ

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *