Elksniņš: “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” atlaidīs darbiniekus valdības vienaldzības dēļ (1)

flipped

Elksniņš: “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” atlaidīs darbiniekus valdības vienaldzības dēļ (1)

22.01.2015

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR), kura paziņojusi par iespējamu darbinieku atlaišanu, ir spiesta tā rīkoties valdības vienaldzības un bezdarbības dēļ. Ministru kabinets jau laikus tika brīdināts par nepieciešamību sniegt palīdzību DLRR.

“Latgalē dzīvojošo cilvēku atstumtība ir acīmredzama. Diemžēl, vienaldzība un kurlums ir novedis Daugavpili soli līdz dramatiskam sociālam efektam reģionā. Piepildās izteiktās drūmākās prognozes,” norāda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņa).

Lai arī DLRR pamatā nodarbojas ar vilcienu ritošā sastāva remontu un tiem paredzēto rezerves daļu ražošanu, Latvijā nav pat apsvērta daļējas importa aizvietošanas valsts programmas izveide dzelzceļa un profila uzņēmumu jomā, atbilstoši ES normām, lai pasūtījumi un nauda paliktu Latvijā. Importa aizvietošanas politiku, aizsargājot savus vietējos tirgus, īsteno ne tikai Krievija, bet arī Baltkrievija, Kazahstāna un Polija.

Ekonomiskās krīzes apstākļos atteikšanās no dažām importa precēm un pakalpojumiem par labu vietējam ražotājam ir labs risinājums nacionālajai ekonomikai. Taču, piemēram, “Latvijas Dzelzceļš” nav iegādājies nevienu DLRR ražoto detaļu.

Pamatojoties uz minēto, “Saskaņas” Saeimas frakcijas deputāti Ministru prezidentei lūdz skaidrojumu par konkrētiem risinājumiem attiecībā uz situāciju Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā. Tāpat Ministru prezidentei būtu jāizskaidro, vai vērtējot iespējamos scenārijus par uzņēmuma turpmāko darbību, tika veikti aprēķini un saņemti atzinumi par to, ka uzņēmums ir pilsētveidojošs, un tā darbinieku skaita samazināšanas rezultātā Daugavpils pilsēta varētu ciest būtiskus zaudējumus?

Tāpat nav skaidrs, vai Ministru kabinets plāno kādus valsts atbalsta mehānismus DLRR saimnieciskās darbības paplašināšanai un pilnveidošanai, kā arī eksporta veicināšanai.

Pielikumā: Deputātu jautājums L. Straujumai

Atpakaļ
  1. Droši vien, ka laikā kad DLRR gāja labi nevienu neinteresēja ne piedāvāt detaļas valstij ne kādu palīdzību prasīt, bet kad uzrodas problēmas tā valsts vainīga ka neko nav darījusi!

    Atbildēt

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *