Elksniņš: Politiskās korupcijas dēļ iedzīvotāji pārmaksā par elektroenerģiju

33219683240_2b325fe4c0_k (1)

Elksniņš: Politiskās korupcijas dēļ iedzīvotāji pārmaksā par elektroenerģiju (0)

31.03.2017

“Iedzīvotāji saņemot rēķinus par patērēto elektroenerģiju – pārmaksā un šī pārmaksa veidojas dēļ valsts pārmaksas koģenerācijas un atjaunojamās elektroenerģijas obligātā iepirkuma nodrošināšanai virs tirgus cenas”, norāda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņa).

“Diemžēl, daļa no zaļās enerģijas un koģenerācijā strādājošiem uzņēmumiem, kas atsevišķos gadījumos pieder pat politiķiem, ir shēmotāji, kas valsts atbalstu ir sakārtojuši valdības līmenī – kas ir augstākā līmeņa politiskā korupcija”, uzskata deputāts.

“Ekonomikas ministrija pa labi, pa kreisi dalīja licences vēja parkiem, maziem “hesiem”, koģenerācijas stacijām, uzņemoties saistības iepirkt no izredzētiem uzņēmējiem elektroenerģiju virs tirgus cenas. Šo saistību apmērs vienā brīdī bija pat sasniedzis 7,5-12,5 miljardus latu. Visādas “oligarhu” vai “Lemberga” lietas ir sīkums, salīdzinot ar to, kas notiek elektroenerģijas jomā. Šeit lielās zivis neķērās, jo arī KNABam bija jāmaksā par elektrību”, uzsver Elksniņš.

“Saeimai adresēta manabalss.lv iniciatīva “MAKSĀT TIKAI PAR PATĒRĒTO ELEKTROENERĢIJU”, kas jau ir savākusi vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju parakstu un iepriekš uzskaitītie apsvērumi, ir pamats sasaukt Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdi konkrēto jautājumu sakarā”, norāda Elksniņš.

Foto: Saeimas Kanceleja

Atpakaļ

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *