Elksniņš: Saskaņa lūgs Satversmes tiesu pārskatīt 6% piespiedu nomas maksu dalītiem īpašumiem (1)

A.Elksnins_Saeimas_Kanceleja

Elksniņš: Saskaņa lūgs Satversmes tiesu pārskatīt 6% piespiedu nomas maksu dalītiem īpašumiem (1)

17.03.2016

“Kamēr valdošā koalīcija turpina vienīgi runāt par dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizējamās daudzdzīvokļu mājās risinājumiem un virza absolūti nekvalitatīvus likumprojektus simtu tūkstošu Latvijas iedzīvotāju interešu ignorēšanā, “Saskaņas” Saeimas frakcija ir pieņēmusi lēmumu ar pieteikumu vērsties Satversmes tiesā”, norāda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņa).

Pieteikumā tiks lūgts pārskatīt 2009.gada Satversmes tiesas spriedumā paustās atziņas, atbilstoši kurām – Saeima paredzēja piespiedu nomas maksu 6% apmērā no zemes kadastrālās vērtības.

“Tieslietu ministrija līdz šim nav tikusi galā ar saviem pienākumiem. Pašreiz piedāvātie risinājumi paredz aizstāvēt tieši zemes īpašniekus un atlikt vismaz uz 20 gadiem piespiedu nomas attiecību izbeigšanas jautājuma risinājumu. Turklāt, Tieslietu ministrija ignorē, ka cilvēki turpinās maksāt noteikto 6% nomas maksu un papildus strīdiem par tās apmēru, “dzen” cilvēkus uz tiesu strīdēties par funkcionāliem zemesgabaliem”, norāda Elksniņš.

“Ir nepieciešams atgriezties pie jautājuma par valsts pienākumu īstenot pilnīgu zemes izpirkšanu, dalītā īpašuma tiesiskā stāvokļa izbeigšanai. Citu risinājumu nav!”, uzskata Elksniņš.

Atpakaļ

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *