_RKI9867

Par Elksniņu (0)

6.02.2014

Par Elksniņu

Dzimis 1982.gadā, Rīgā, dzīvojis Rīgā un Daugavpilī, kur arī tagad dzīvo vecāki. Vecvecāki nāk no Latgales, Riebiņu pagasta.

Divi dēli – Vlads un Daniels.

Beidzis Daugavpils 1.ģimnāziju (2001.gadā), Latvijas Policijas akadēmijā ieguvis jurista kvalifikāciju (2007.gadā), 2009.gadā turpat aizstāvejis maģistra grādu tiesību teorijā un vēsturē. Turpina studijas M.Lomonosova Maskavas valsts universitātes Juridiskās fakultātes Valsts un tiesību teorijas un politoloģijas katedras aspirantūra (PhDc. iur.).

2017.gada 26. jūnijā tika ievēlēts par Daugavpils pilsētas mēru.

2011.gada oktobrī ievēlēts 11.Saeimā no apvienības “Saskaņas centrs” saraksta. Darbojas Saeimas Juridiskajā un Pieprasījumu komisijā, kā arī Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijā un Krimināltiesību politikas apakškomisijā.

Viens no 11.Saeimas aktīvākajiem debatetājiem, vairākās sesijās visbiežāk kāpis Saeimas tribīnē.

Līdz ievēlēšanai Saeimā ir bijis zvērinātu advokātu S. Vārpiņa un A. Elksniņa biroja zvērināts advokāts un partneris, darbojies Eiropas Komisijas atbalstītās grupas “Fair Trails International” Tiesību ekspertu konsultatīvā grupā kā eksperts, bijis Eiropas Krimināllietu advokātu biedrības biedrs.

Uz deputāta pilnvaru laiku apturējis zvērinātā advokāta pilnvaras.

No 2007. līdz 2009.gadam bijis docētājs Latvijas Policijas akadēmijas Tiesību teorijas  un  vēstures  katedrā, no 2005. līdz 2007.gadam – Latvijas Policijas akadēmijas Satversmes sapulces loceklis, senators. Līdz 2005.gadam – izmeklētājs Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policijā.

Brīvo laiku velta bērniem, sportam un grāmatām. Aizraujas ar tiesībzinātņu un filozofijas klasiķu darbiem.

Kopš bērnības nodarbojas ar hokeju, šobrīd ir Saeimas hokeja komandas sastāvā. Patīk peldēšana, brauc ar velosipēdu, skrituļo.

Uzskata, ka vecākiem pēc iespējas vairāk jālasa bērniem grāmatas. Vecāko dēlu iesaista sporta nodarbībās, viņš nodarbojas ar grieķu-romiešu cīņu.

Pieder pie tiem 50% iedzīvotāju, kam vairāk patīk suņi – mājās ir Ungāru vižlas sugas suns.